Pečený čaj

Pečený čaj | Kanko*
Ovocný pečený čaj, vánoční čaj… názvů je hodně, za všemi se však skrývá jedno a to samé – jedinečná pochoutka, která nemá s fádní chutí tradičního sáčkového čaje pranic společného. Pečený čaj, to je stoprocentně přírodní lahůdka, ve které je namísto barviva, konzervantů, aromat a umělých dochucovadel kupa ovoce.

Pečený čaj z ovoce

Pečený čaj znaly i naše babičky, přesto zažívá nebývalou popularitu až v posledních letech. Svým vzhledem připomíná spíše domácí zavařeninu skladovanou ve sklenicích, která se však po zalití horkou či studenou vodou promění v lahodný nápoj oblíbený mezi dětmi i dospělými.

K jedinečnému pečenému čaji můžete přijít hned dvěma způsoby. Buď si přečtete recept na pečený čaj, nakoupíte hromadu všelijakého ovoce a připravíte si ho doma, anebo si ho zakoupíte již hotový. V takovém případě v regálech shánějte stylovou zavařovací sklenici s nápisem babiččin ovocný čaj. Jedná se o výrobek české firmy, který se prodává hned v 18 ovocných variantách.

Pochutnat si můžete mimo jiné na kombinaci ananasu a kardamomu, jahody se skořicí či hrušky se zázvorem. K zpříjemnění dlouhých zimních večerů či krásných letních dní dospělým pomůže i dědečkovo tajemství. Jedná se o pečený čaj s přídavkem alkoholu. Opravdová delikatesa!